Mammadaba


2022./23.m.g.

Mācību stunda Dabas muzejā
Pārbaudām savas zināšanas par dabas teritoriju mežs
Saņemam uzslavu par precīzām un plašām zināšanām


2021./22.m.g.

Meža dienas Tērvetē




Sējam priežu sēklas


Aktivitātes dokumentējam kalendārā




Vērojam rakstus dabā.


Māra vēro putnus barotavā. Atlidojis dzenītis!



Dekorējam Mārtiņos


Meža, dārza un pļavas veltes klases dekoram



Nokrišņu vērojums rudenīgajā dabā



2020./2021.m.g.

Roku rokā ar dabu


Darbojamies mājās~ audzējam lokus, sakopjam apkārtni, gatavojam ekoloģisku iepakojumu





#KlimataDraugs projekta ietvaros Pasaules Dabas Fonds kopā ar Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki #ZemesStunda gaidās ir sagatavojuši četru nedēļu izaicinājumus - katru nedēļu pa vienam.

 Izaicinājumi būs pa spēkam ikvienam, tāpēc pievienojamies un aicinām piedalīties visus, 💪 īpaši ģimenes un bērnus. 🧍‍♂️🏃‍♂️🧍🏃‍♀️

❗️Viens no veidiem, kā būt klimata draugam un reizē arī uzlabot savu veselību, ir ēdienkartē iekļaut pēc iespējas vairāk dārzeņu, turklāt neaizmirstot par to dažādību! Jo krāsaināks šķīvis, jo labāk! 😃

Dārzeņu audzēšanai nepieciešams mazāk dabas resursu un to dažādība uz šķīvja būs arī atbalsts dabas daudzveidībai laukos.

Pirmais #KlimataDraugs izaicinājums: katru dienu apēd vismaz 5 veidu dārzeņus!

🧅🥕🥦🍆🥬🧄🥔

Pieņem izaicinājumu un iedvesmo citus ar savām klimatam draudzīgajām maltītēm! Dalies ar savām dārzeņiem bagāto ēdienreižu bildēm gan savā laika līnijā, gan šīs ziņas komentāros, pievienojot tēmturus #KlimataDraugs un #ZemesStunda.

Labu apetīti! 🧑‍🍳👨‍🍳


Iesim nu, Lolīti, jābaro putniņi!


Tiek iepazītas dažādas putnu sugas.


Beatrises putnu barotava ziemā jau vairakus gadus pēc kārtas. Mielojas dusmīgās lielās zīles, tramīgs zilzīlīšu pāris, uzmanīgs dzenis un trokšņainie zvirbuļi. Pie otras barotavas, kura tālāk no mājas, pie kalniņa ar interesi paskatās vārnas un kovārņi un pa kādai žagatai. Kaimiņu kokos dzirdam zaļžubītes. Bet tā kā suns skraida pa sētu, tad šogad nenāk palasīt sēklas. Vismaz neredzam...


Dizains un tehnoloģijas, lietu otreizēja izmantošana, rūpes par putniem ziemā, vērošana.





Izzini mežu novembrī!
Novembra un decembra mēnesi atzīmēsim radošo darbnīcu dunā – cildināsim Mārtiņdienu, svinēsim Latvijas dzimšanas dienu un vērsim vaļā ziemas vārtus, gaidot Ziemassvētkus kopā ar pirmsskolas un 1. un 2. klases skolēniem.


md meistarklaselogo

AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Starptautisko Vides izglītības fondu rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu! Mammadaba meistarklasē ik gadu darboties aicinām 1. - 6. klases vai pulciņus, bet tā ir atvērta arī vecāko klašu skolēniem!

Mācību gada laikā skolotājiem kopā ar bērniem jāpaveic 3 MEISTARDARBI:

  1. ĀRA MEISTARSTUNDA

Lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam vismaz viena no mācību stundām bērniem jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus.

2. KOKA MEISTARSTIĶIS

Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni gudri izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido kādas funkcionālas lietas no koksnes vai tās pārstrādes produktiem – papīra, kartona.

3. MEŽA MEISTARDIENA

Doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā – galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlieties kādu no AS “Latvijas valsts meži” ieteiktajam meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās, lai piedzīvotu savu meistardienu!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru